Anna Banasik

Anna Banasik - terapeuta, psycholog

Psycholog i terapeuta, Trener Umiejętności Społecznych, terapeuta Growth through Play System st. II, terapeuta komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC). Absolwentka pięcioletnich studiów magisterskich z Psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne. Dba o jakość swojej pracy stale podnosząc kwalifikacje i poszerzając wiedzę. Ukończyła wiele kursów i szkoleń, m.in. Diagnoza i Terapia Ręki, III-stopniowe szkolenie z zakresu terapii behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu, VB-MAPP - ocena umiejętności i planowanie terapii, Diagnoza i trening bazowych umiejętności komunikacyjnych, Niedyrektywne formy terapii dziecka ze spektrum autyzmu, Metoda Ruchu Rozwijającego V. Sherborne, Makaton st. I oraz inne szkolenia z zakresu Komunikacji Wspomagającej i Alternatywnej. Posiada uprawnienia do diagnozowania rozwoju dzieci narzędziem KORP. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w centrum terapii i rozwoju, placówce terapeutycznej dla dzieci ze spektrum autyzmu, zespole placówek opiekuńczo-wychowawczych, klinice psychiatrii. Z dziećmi pracuje od 2012 r., z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi pracuje od 2016 r. i posiada doświadczenie w terapii z wykorzystaniem różnych metod terapeutycznych.