Małgorzata Czapiewska – logopeda

mgr Małgorzata Czapiewska- logopeda z ponad 20- letnim doświadczeniem w terapii dzieci i młodzieży

Jestem logopedą, oligofernopedagogiem, terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz wczesnej interwencji logopedycznej. Wyróżnia mnie indywidualne podejście do pacjenta, skuteczność terapii, kreatywność i zaangażowanie.

Integer dignissim dolor quis lorem semper, sit amet convallis ipsum dignissim. Sed diam quam, aliquam a fringilla at, lobortis sed velit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nulla iaculis enim id mauris pharetra laoreet. Aliquam a ipsum fringilla purus euismod bibendum et et ipsum. Suspendisse eget sagittis sem. Nam vitae purus ante. Nam aliquam luctus diam.

WYKSZTAŁCENIE

Obecnie kontynuuję naukę na studiach neurologopedycznych.

• mgr logopedii, Wydział Pedagogiki i Psychologii kierunek logopedia – Akademia Bydgoska im. Kazimierza Wielkiego 2002 rok
  • Ukończenie Kursu kwalifikacyjnego z zakresu Oligofrenopedagogiki w Centrum Kształcenia kadr Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego 2003 rok
  • Ukończenie studiów podyplomowych w zakresie polonistyki na Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 2004 rok

SZKOLENIA I KURSY

• Dysfagia – objaw zaburzeń karmienia, jedzenia i połykania.
  • Terapia dysfunkcji ustno – twarzowych z zastosowaniem stymulacji sensorycznej.
  • Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacyjnymi.
  • Fizjologiczna metoda terapii zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania u dzieci od 3-4 roku życia z dyslalią obwodową.
  • Opóźniony rozwój mowy.
  • Odruchy oralne Procesy Fizjologiczne. Patologie kompensacyjno – dostosowawcze i nawykowe. Diagnoza różnicowa.
  • Dziecko z rozszczepem podniebienia pierwotnego i/lub wtórnego – leczenie wielospecjalistyczne, diagnoza, terapia zaburzeń mowy.
  • Zastosowanie programu Boardmaker and Speaking Dynamically Pro w terapii osóbz trudnościami w porozumiewaniu się I i II stopień.
  • Alternatywne sposoby porozumiewania się dzieciniepełnosprawnych I stopień.
  • Warsztaty w zakresie podstaw Metody Ruchu Rozwijającego V. Sherborne.
  • Elektrostymulacja w praktyce logopedy.
  • Terapia dziecięcej apraksji mowy, ORM, afazji według zasad motorycznego uczenia.
  • Niedokształcenie mowy o typie afazji diagnoza i terapia.
  • Alternatywne sposoby porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych I stopień.
  • „Mam coś więcej do powiedzenia!” Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi (CCN) z wykorzystaniem metod komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC).