^Powrót na początek

Kadra

Kadrę pedagogiczną Przedszkola Niepublicznego BIEDRONECZKA stanowi sprawdzony zespół wykształconych, kreatywnych, pełnych pasji i ciepła nauczycieli i specjalistów, dbających o przyjazną atmosferę posiadających wymagane przez MEN uprawnienia niezbędne do pracy w przedszkolu.

W swojej pracy realizują program dydaktyczny  zgodny z nową podstawą programową. Biorą udział w licznych kursach kwalifikacyjnych i innych formach doskonalących ich warsztat pracy. Posiadają uzdolnienia plastyczne, muzyczne i teatralne, umożliwiające rozwijanie indywidualnych zainteresowań każdego dziecka

Nasi nauczyciele posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. W swojej pracy, wykorzystają najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują opiekę, edukację i wychowanie dzieci na najwyższym poziomie. Nauczyciel w naszym przedszkolu potrafi patrzeć, słuchać, obserwować dziecko w zabawie i aranżować zajęcia edukacyjne tak, aby każde dziecko miało przestrzeń do zaprezentowania własnego, niepowtarzalnego sposobu myślenia, uspołecznienia oraz samodzielności w rozstrzyganiu różnych sytuacji. Wspólnie zabiegamy o to, aby w naszym przedszkolu panowała przyjazna atmosfera, stwarzająca najlepsze warunki do tego, by każde dziecko czuło się u nas dobrze i bezpiecznie.

Każda grupa ma swojego nauczyciela - wychowawcę:

Grupa  żabki- mgr Paulina Szynkiewicz oraz mgr Agnieszka Sobiechowska, nauczyciel wspomagający mgr Anna Kunicka, a także pomoc nauczycieli Katarzyna Pałka

Grupa pszczółki- mgr Malwina Kamińska oraz nauczyciel wspomagający Klaudia Witczak

Grupa motylki- Alina Prywer

Logopedzi mgr Małgorzata Czapiewska oraz mgr Marta Janczukowiczw   czuwają  nad prawidłowym rozwojem komunikacji dziecka. Diagnozują  zaburzenia mowy oraz korygują wady wymowy. Od jakości komunikacji zależy bardzo wiele, dlatego stawiamy na indywidualizowanie metod i oddziaływań do potrzeb każdego przedszkolaka. Logopedzi prowadzą  również zajęcia profilaktyczne dla całej grupy, kształtując poprawne nawyki w sytuacji mówienia, proponując ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, kształtujące prawidłowy tor oddychania i połykania oraz rozwijające słuch fonematyczny.

Terapeuci behawioralni mgr Magdalena Łaniewska oraz mgr Aleksandra Szczukowska  pomagają w naszym przedszkolu Biedroneczka dzieciom i rodzicom dzieci z zaburzeniami rozwoju takimi jak:

• autyzm
  • zaburzenia zachowania, i inne
  • zaburzenia ze spektrum autyzmu

Program terapii  uwzględnia  takie obszary jak :

• koncentrowanie uwagi,
  • umiejętności budujące współprace,
  • naśladowanie, komunikowanie się, zabawę,
  • umiejętności społeczne.

Na efektywność terapii behawioralnej wpływają następujące czynniki:

• indywidualnie opracowany program,
  • ciągłość i kompleksowość oddziaływań
  • dostosowanie środowiska do potrzeb osoby z autyzmem lub zaburzeniami w rozwoju
  • planowanie przygotowania dziecka do uczenia się w przedszkolu i szkole
  • nacisk na generalizowanie zdobytych umiejętności
  • włączenie rodziny dziecka do terapii.

Dzięki stałej współpracy specjalistów z nauczycielami, zapewniamy dzieciom najwyższą jakość opieki.

Copyright © 2013 by Przedszkole Biedroneczka w Bydgoszczy.